Share
Radnički u četvrtfinalu Kupa Srbije – danas „pali“ Čarapani u Kruševcu

Niški „Radnički“ je prošao u četvrtfinale Kupa Srbije, pobedivši danas ekipu „Napretka“ sa 2:0 u Kruševcu.

napredak1

U početku utakmice „Napredak“ je imao loptu u nogama, ali je „Radnički“ od 30. minuta preuzeo inicijativu što je odmah urodilo plodom. U 32. minutu Aščerić je šutirao, a lopta se odbila od jednog domaćeg igrača i završila u golu Kruševljana. Radnički se potom u ostatku meča malo povukao, ali pametnom igrom opet „kidisao“ ka golu napretka. U 58. minutu centaršut Đuričkovića, nabrži je bio Marjanović u „srcu šesnaesterca“ koji daje gol glavom, a stotinak Meraklija pod Bagdalom vidi da se pobeda smeši niškom timu, što se na kraju i zbilo. U 80. minutu, Aščerić je bio sam na petercu, ali mreža „Čarapana“ se nije zatresla. Na utakmici je debitovao Miloš Miokov u niškom timu.

radnicki napredak

Ašćerić 33′, Marjanović 57′

NAPREDAK: Janković, Zonjić, Projić, Simonović, Frimpong, Gobeljić, Ivelja (Nešović 62′), Markoski, Beljić (Lemajić 81′), Luković (Ndaye 62′), Damnjanović

RADNIČKI:Jovanović, Živković, Bulatović, Lakić, Tomić, Bogdanović, Đuričković (Blažić 64′), Marjanović (Krstić 86′), Ašćerić, Jovanović (Mijoković 85′), Zemljanuhin

Sudija utakmice Bojan Nikolić

Stadion Mladost Kruševac

Gledalaca 3000

“Četitam Radničkom na pobedi. Igrači koji su izneli prvenstvo i oko kojih se veći deo naše igre vrteo Beljić i Damnjanović su bili dobro čuvani i isključeni iz igre. Na početku utakmice smo imali dve šanse, koje Ivelja nije najbolje rešio, a da jeste sve bi izgledalo drugačije jer bi Radnički morao da se otvori i napadne.Primili smo dosta naivan gol,ali to je fudbal.

Iskoristio bih priliku da čestitam mojim igračima sjajnu polusezonu i da se zahvalim navijačima na podršci koja je i večeras bila sjajna i žao mi je što nismo uspeli da napravimo više od toga.
Namerili smo se na jednu čvršću ekipu koja igra takmičarski sjajno i na žalost nismo uspeli da preokrenemo rezultat”, rekao je Bogić Bogićević šef stručnog štaba Napretka nakon odigrane utakmice osmine finala Kupa Srbije.

Milan Rastavac, šef stručnog štaba Radničkog, znao je da ga u Kruševcu čeka teško gostovanje:

“Utakmica je bila onakva kakvu smo i očekivali. Znali smo da ovde ne može lako da se dođe do pobede.Napredak ima dobro postavljenu igru i dobre igrače,dobar učinak i dobar rezultatki period koji daje elan. Međutim, uspeli smo da odsečemo Beljića i Damnjanovića od igre kroz pas i kontranapade, došli smo u situaciju da ugrožavamo Napredak. Čestitke igračima Radničkog i sve čestitke i za Napredak koji je pokazao dobru igru i mislim da su na odličnom putu za brz povratak u elitni rang”.

Četvrtfinale kupa Srbije bi trebalo da se igra u Nišu, ali to će žreb tek da „presudi“.

Autor: Aleksandar Ilić

Izvor: gradjanin.rs / fknapredak.rs