Share
Dominantna Srbija odbranila evropski tron!

Vaterpolisti Srbije odbranili su titulu šampiona Evrope pobedom nad Crnom Gorom 10:8, pred 16.000 gledalaca u Kombank areni!

Vaterpolo SRBIJA 01

Ekipa Dejana Savića osvojila je treće uzastopno zlato na kontinentalnim takmičenjima i tako izjednačili rezultat SSSR od 1983/1987.

Ovo je šesto uzastopno najsjajnije odličje Srbije na svim takmičenjima.

Po dva gola za šampionski tim postigli su Prlainović, Ćuk i Aleksić, a po jedan su dali Filipović, Mandić, Pijetlović i Jakšić.

U timu Crne Gore po dva puta precizni su bili Brguljan, Radović i Janović, a u strelce su se upisali i Ivović i Vukčević.

Srbija nije odigrala svoj najbolji meč, ali je ubedljivim pobedama od početka šampionata, zasluženo osvojila novo zlato.

U Areni viđen je izuzetno težak i neizvestan meč. Crna Gora je lako povela sa 2:0, ali je ekipa Dejana Savića brzo izjednačila. Od toga trenutka vodila se žestoka borba u bazenu, Srbija je konstantno stizala gol zaostatka, da bi prvo vođstvo stekla tek na početku poslednje četvrtine. Tada je krenuo nalet našeg tima i prednost od tri gola razlike, neumoljivi protivnik brzo smanjuje na minus jedan, ali ne uspeva da prelomi rezultat u svoju korist.

Ranije u subotu odigran je meč za treće mesto, a Mađarskoj je pripala bronza pobedom nad Grčkom 13:10.

Ispred Skupštine grada biće organizovan doček za vaterpoliste i matematičare, koji su osvojili medalje na Međunarodnoj olimpijadi u Kazahstanu.

v 1

Tok meča

Loš početak za Srbiju. Crna Gora brzo je stigla do dva gola prednosti, preko Ivovića i Vukčevića, dok se domaći tim mučio u organizaciji napada. Srbija je našla rešenje sjajnim pogotkom sa distance Aleksića. Kapiten Crne Gore Nikola Janović ponovo povećava na plus dva iskoristiši igrača više u bazenu. Ekipa Dejana Savića uspela je da uspostavi ritam u odbrani, ali u napadu još ne ide kako bi trebalo, golman Šćepanović ima dve odbrane za crnogorski tim.

v 2

Sjajan odgovor Srbije na početku druge četvrtine i izejdnačenje za nešto više od minuta. Prvo je Pralinović bio precizan sa distance, a zatim rezultat poravnava Ćuk (3:3). Sada Crna Gora nervoznija u napadu. Odbrane obe reprezentacije vodile su glavnu reč na terenu, rezultat se dugo nije promenio, a Srbija nije iskoristila dva igrača više kako bi prvi put povela.

To na drugoj strani uspeva Crnoj Gori koja ponovo vodi, a precizan je bio Radović.

v 3

Mandić na početku poluvremena donosi novo izjednačenje Srbiji. Naš tim imao je igrača više, mladi vaterpolista iz prvog pokušaja je promašio, ali je onda uspeo da se domogne lopte i snažnim udarcem zatresao mrežu.

Mitrović upisuje četvrtu odbranu na meču, ali lopta se odbija do Crnogoraca i posle lepe akcije, Brguljan sa igračem više postiže gol za 5:4. Srbija odmah uzvraća, a u strelce se upisuje Filipović (5:5). Jeftin gol prima tim Dejana Savića preko Brguljana nešto više od minuta pre kraja treće četvrtine. Ponovo problemi za Srbiju u napadu, pa selektor traži tajm-aut. U poslednjim sekundama “delfini” imali igrača više, veoma važan pogodak po sredini postiže Prlainović – 6:6.

v 4

Posle poništenog gola Crne Gore, Srbija konačno prvi put na meču stiže do prednosti, iz drugog pokušaja precizan je bio Ćuk 7:6. Dejan Savić zamenio je golmane, Pijetlović brani umesto Mitrovića i sjajnom odbranom održao vođstvo svog tima. Duško Pijetlović postiže pogodak za dva gola viška (8:6). Crna Gora je stala u napadu, srpski golman uspešno brani svoju mrežu. Srbija u naletu, posle sjajnog dodavanja po dijagonali, Jakšić je bio precizan pred golom za 9:6.

Posle nekoliko praznih minuta Crna Gora ekspresno smanjuje rezultat preko Radovića i Janovića koji ponovo vraćaju meč u egal (9:8). Crna Gora imala je napad za izjednačenje, a golman Pijetlović izašao je daleko ispred gola i sprečio rivala da se približi, on šalje loptu do Aleksića i on posle kontranapada dolazi ispred golmana i stavlja tačku meč (10:8).

Izvor: b92.net