Početna » Dejvis kup: Srbija pobedila Tursku 3:1

Dejvis kup: Srbija pobedila Tursku 3:1

od strane bukovac

Braća Sabanov, Metej i Ivan, doneli su treći poen i pobedu Dejvis kup reprezentaciji Srbije protiv Turske u dublu! Debitantski trijumf šampiona naše zemlje iz dresa subotičkog Spartaka gromoglasno je pozdravila niška publika, jer je Srbija ekspresno obezbedila plasman i Svetske grupe I u Kvalifikacije za Svetsku grupu na startu 2026. godine. Matej i Ivan Sabanov su bili bolji od Arda Azkare i Ergina Kirkina sa 4:6, 6:1, 6:4. U revijalnom, četvrtom meču za Dejvis kup tim Srbije debitovao je i Branko Đurić. Njemu je na megdan izašao iskusniji Arda Azkara i doneo utešni poen Turskoj sa 7:5, 6:7(3), 10:7 u supertaj-breku.

Nije sve počelo sjajno u dublu, jer su Turci prelomili prvi set u svoju korist. Međutim, kvalitet, vera u sebe i podrška i tima i publike kada nije baš išlo sve po planu, lansirali su srpski dubl do trijumfa.

Jednostavno, nije isto kada igraš samo za sebe i kada imaš celu ekipu iza sebe. Znaju kroz šta prolaziš, bodre te, dobijaš savete na promeni strana i mnogo je lepo bilo biti deo ove reprezentacije i osvojiti odlučujući poen. Bili smo deo tima i u Danskoj, ali je sada sve od prvog dana bilo drugačije. Kapiten, Kecmanović nas je pogurao, izveo nas zajedno u grad i sve je došlo na svoje mesto – poručio je Matej Sabanov posle meča.

Ivan je dopunio brata blizanca:

banner

banner

Družili smo se tokom cele nedelje, nismo samo trenirali. Izlazili smo, igrali Kaunter strajk, u kome je najbolji Hamad Međedović, pa učestvovali na pab kvizovima, u timu zemunci po zahtevu Stefana Latinovića, a tu je dominirao kapiten. tema su bile američke serije a Kecmanović ih rastura. Sjajno je biti deo ovog tima i bilo bi lepo da je više takvih godišnjih akcija – zaključio je Ivan Sabanov.

Branko Đurić nije ostvario pobedu, ali je debitovao za tim.

Nisam pokazao igru koju pokazujem na šljaci, ali nije opravdanje podloga, jer sam imao dovoljno vremena da se prilagodim. Veoma mi znači to što sam debitovao, imao podršku tima i publike i verujem da ću igrati sve bolje u vremenu koje dolazi – poručio je Branko Đurić posle debija.

Selektor Viktor Troicki je sumirao kompletan meč sa Turskom uz poseban osvrt na debitante.

Miomir Kecmanović se pokazao kao pravi kapiten i uz Hamada, koji nam je teškom mukom doneo bod, pokazao koliko znači njihovo dosadašnje iskustvo u Dejvis kupu. Svi su bili mnogo rasterećeniji jer nije Novak tu, ali to je normalno s obzirom koliko poštovanje gaje prema njemu, kao najboljem teniseru svih vremena. Braća Sabanov su igrala malo stisnuto na debiju, ali su uspeli da nam donesu toliko željeni treći poen i uspeli su da pokažu samo deo onoga što smo videli na treninzima. Branko je osetio čari Dejvis kupa, i verujem da je pred njim svetla budućnost. Sve u svemu, veoma sam zadovoljan ponašanjem i odgovornošću tima – zaključio je Viktor Troicki posle pobede nad Turskom od 3:1.

Foto: Nikola Mladenović – Teniski savez Srbije (ustupljen pres materijal redakciji portala Media Press Srbija)

Autor: Portal Media Press Srbija

Slične vesti